Renklerin Dansını Keşfedin…

Golden Key Hisarönü size bölgenin tarihi ve doğal güzelliklerini keşfetme imkanı sağlıyor. İster bir dağ bisikleti ile yola çıkın, ister bir Jeep Safari ile… Dünyanın en güzel koylarına ulaşmak için Gulet ve yat kiralama imkanının yanı sıra günübirlik turlar ile bölgenin muhteşem koylarında keşif gezilerine çıkabilirsiniz.

Yakın çevreyi keşfedin

Kleopatra (Sedir) Adası: Adada yer alan Kleopatra Plajı’nda dünya üzerinde sadece Mısır’da rastlanılan altın kumlardan bulunuyor. Efsaneye göre Kleopatra Antonious ile burada yüzmüş ve kumları Kleopatra için özel olarak Mısır’dan getirmişler. Ayrıca adanın batı kanadında Roma dönemine ait antik kalıntılar bulunuyor. Kalıntılar arasında bulunan antik tiyatro ise iyi korunmuş durumda.

Loryma Antik Kenti: Kuruluş tarihinin Milattan Önce 7. yüzyıl olduğu tahmin edilen antik kentin birçok parçası bugüne kadar gelebilmiş. Antik kent bölgesindeki ilk kazılar ise 1995 yılında başlamış. Antik kente ulaşabilmek için önce deniz yolu ile Bozukkale’ye gelmelisiniz. Buradan ise yürüyerek antik kente ulaşabilirsiniz.

Fosforlu Mağara: Tekne turları ile ulaşabileceğiniz mağara mavi ve yeşil karışımı olan parlak rengiyle özellikle yabancı turistlerin gözde mekanlarından. Uzmanlar mağarada fosforun bulunmadığını, görünümünün ise turkuaz rengin yansımasından kaynaklandığını söylüyor. Sebebi her ne olursa olsun mağaranın bu olağandışı görünümü mutlaka görülmeye değer.

Baca Mağarası: Dalgıçlar ve sualtı fotoğrafçıları tarafından oldukça fazla rağbet gören mağara adeta doğal bir akvaryum görünümünde. Dalış yapabiliyorsanız Kızkumu çevresinde sizi en çok etkileyecek mekanlardan biri kuşkusuz burası. Mağarada 50 metreye kadar dalışa izin veriliyor.

Bybassios Antik Kenti: Hisarönü Köyü’nün yanında yer alan Bybassios Antik Kenti Marmaris-Datça yolu üzerinde konumlanıyor. Antik kentin bulunduğu yer yakın bir zaman öncesine kadar tam anlamıyla bilinemiyordu. Kalıntıların önceleri Erine medeniyetine ait olduğu düşünülse de 1960’lardan sonra kalıntıların Bybassios’a ait olduğu kesinlik kazandı.

Selimiye: El değmemiş güzelliği ile çevredeki en güzel koylardan olan Selimiye bölgede görülmeden dönülmeyecek doğa harikası bir liman köyüdür. Korunaklı bir konumda bulunduğundan, çok eski zamanlardan beri denizcilerin zor günlerde sığınabilecekleri bir liman görevi üstlenmiştir.

Resepsiyonumuzdan güncel tur ve gezi hizmetleri hakkında ayrıntılı bilgi ve size özel turlar için destek alabilirsiniz.

gezi-1
gezi_2
gezi-3

Farklı bir konaklama deneyimine hazır mısınız?

Golden Key Hisarönü’nde  rengarenk doğa, muhteşem iklim ve kişiye özel konfor ile sevdiklerinizle mükemmel bir tatil geçireceksiniz.