KIŞ GELİNCE!

Kartalkaya Golden Key’de güzel bir kar tatili yapmanın zamanı da gelmiş demektir. İster kış sporları, ister açık havada yürüyüş ve dinlenme... Sağlık dolu sabah kahvaltıları, içinizi ısıtan leziz seçenekler, Spa, spor ve çok fazlası... Herkesin tam aradığı tatili sunan otelimizde aile ve dostlarınızla geçireceğiniz günleri unutamayacaksınız.

KAYAĞA DAVET: 15 ARALIK’TA SEZONU AÇIYORUZ!

Meteorolojinin tahminlerine göre bu kış karlı geçecek. Bu da siz kayak ve kış sporlarını sevenler için bol bol kayak yapma imkanı demek. Kayak ve tüm kış sporları sadece bedenin değil zihnin de büyük dostu. Bu sporları yaparken doğayla bütünleşmek zihni arındırıyor, bedeni güçlendirirken fiziksel ve ruhen sizi yeniliyor, enerji ve moral kazandırıyor. Kartalkaya Golden Key oteli olarak sezonu her tür hazırlığımızı tamamlayarak açıyoruz.

Müdavim konuklarımız bilirler. Biz sadece mükemmel konaklama sağlayan bir kış oteli değiliz. Her zaman sizi çok daha fazlasıyla ağırlamak birinci önceliğimiz. Gastronomi alanında yeniliklerimiz var. Şeflerimiz size farklı ve unutamayacağınız lezzetler tattırmak yarışıyorlar. Muhteşem hazırlıkları var. Spa’mız her zamanki gibi yetişkinler ve gençlere yönelik sayısız masaj, terapi ve bakım tipleriyle hizmetinizde. Yetişkinler ve çocuklar için kapalı havuzlarımız, keyifli Lounge’umuz, teraslarımız en güzel kış manzaralarıyla sizi bekliyor olacak. Sezonu bizle açmak isterseniz rezervasyon için burayı tıklayın veya bizi (0374) 234 5059 numaradan hemen arayın.

DAĞ VE KIŞ SPORLARININ BİLMEDİĞİNİZ YARARLARI

2013'te Colorado'da yapılan bir araştırma yılda en az bir hafta yüksek rakımlı bir yerde geçirmenin zayıflamaya yardımcı olduğunu gösterdi. Bu sonuçlar ABD'de en düşük obezite oranlarının neden Colorado, Utah ve Vermont gibi eyaletlerde olduğunu açıklıyor. Tıbbi araştırmalar yüksek rakımlarda bilinçli bir şekilde spor yapmanın kalbi doğrudan olumlu bir şekilde etkilediğini gösteriyor. Journal of Epidemology and Community Health dergisinde yayınlanan bir makale yüksek rakımlı yerlerde yaşayan kişilerin kalp hastalıklarına yakalanma riskinin daha düşük olduğunu yazıyor. Araştırmacı Doktor Benjamin Honigman düşük oksijen seviyelerinin kalp kaslarının işleyişini etkileyen bir geni çalıştırdığını ve aynı genin yeni kılcal kalp damarları oluşturarak kalbe taze kan pompalayan yeni yollar açtığını söylüyor.

BRASSERIE’DE FONDUE KEYFİ

Kartalkaya Golden Key’nin İtalyan lezzetleriyle ünlü restoranı bu sezon konuklarına her akşam üstü saat 17:00-19:00 arası Fondue keyfi sunuyor. Tamamen klasik İsviçre tarifine uygun olarak İsviçre gravyeri ile hazırladığımız fondue aile ve arkadaş sohbetlerinize ayrı bir sıcaklık katacak. Fondue’müzü o kadar beğeneceksiniz ki eve dönünce de yapmak isteyeceksiniz. Nasıl mı? İşte tarifi!

HANGİ MANZARAYI ALIRDINIZ?

Kartalkaya Golden Key ‘de orman ve pistlere bakan 11 farklı odadan birinde unutulmaz bir kış tatili geçirmeye ne dersiniz? Farklı büyüklüklerdeki odalarımızda konforunuz için her tür detayı düşündük.

KARTALKAYA’DA SNOWBOARD’A VAR MISIN? HEMEN ŞİMDİ!

Sizi Kartalkaya’da bekleyen muhteşem snowboard keyfini şu an tattırmak istedik. Güneş yüzünüzde, altınızda kadife kar, arkanızda kristal tozlar saçarak zümrüt çamların arasından kayıyorsunuz, kayıyorsunuz… Tıklayın sonra bavulunuz hazırlayın.

SPA’DA SICAK TAŞ TERAPİSİ

Sıcak volkanik taşların sihrini tüm vücudunuzda hissedin. İçlerindeki ısıyı özel moleküler yapıları nedeniyle ağır ağır veren bu özel taşlar sanki bedeninizin bir parçası gibi bütünleşerek adelelerinizi yumuşatır ve zindelik kazandırır.

Bir kış sporları oteli olmanın yanı sıra gerçek bir SPA oteli olan Kartalkaya Golden Key’de birbirinden farklı terapiler, masaj çeşitleri, cilt ve saç bakımları, ergenlik çağındaki gençler için özel cilt bakımları, sporcular için özel masaj çeşitleri uzmanlar tarafından uygulanıyor. Sayısız bakım ve terapiden size en uygun olanları ihtiyacınıza göre belirliyor ve size uygun saatlerde uyguluyoruz.

BELKİ DE YEDİĞİNİZ EN İYİ PİZZA!

Otelimizin İtalyan lezzetleriyle ünlü restoranı Brasserie’de Milano’da eğitim görmüş pizza ustalarımız bu konuda çok iddialı! Sabah güne ön hazırlıklarıyla başlıyorlar. Bizden bile gizledikleri özel hamur ve sos hazırlıkları en az birkaç saati alıyor. Sonra nefis Mozarella ve çok özel ‘topping’lerle pizza fırınımıza sürülen bu lezzetler öğlen saatlerinden itibaren siz konuklarımızla buluşuyor.